Časté mýty o mužích a dětech aneb pravda je jiná!

Příchod nového člena rodiny zahrnuje spousty příprav. Pro ženu i muže nastává období změn i jejich životní role se s příchodem mimka změní. Každý z nás si to představuje trochu jinak a díky filmům a seriálům máme mnohdy zkreslené představy o realitě. Připravili jsme pro vás několik typických mýtů spojenými s muži a dětmi.

těhotná žena

   První mýtus: Povídání a hlazení bříška          

V mnoha filmech či seriálech, nastávající tatínci mluví k bříšku, dokonce čtou i pohádky. Realita je však úplně jiná, muži začínají vnímat miminko většinou až po narození! Že vám chlap bříško čas od času pohladí to ano, ale víc nečekejte, a hlavně ho do ničeho nenuťte, ačkoliv by pro vás udělal cokoliv už jen kvůli vašim hormonům.

    Druhý mýtus: Muži po narození miminka nemají stres

Ačkoliv se to nezdá i muži zažívají stres, u žen se s tím tak nějak počítá, protože hormony pracují. Chlap prožívá stres trochu jinak, ale ve většině případů má strach, aby zrovna teď nepřišel o práci, protože jeho hlavním úkolem je teď postarat se o ženu a dítě. Dále může být stres ovlivněn i novou životní rolí, role tatínka vůbec není snadná, hlavně už není středobodem ženy, a i to je dosti stresující.

držet dětskou ruku

Třetí mýtus: Muž se nedokáže postarat o dítě jako matka

Většina žen se zpočátku bojí nechat tatínka hlídat dítě, snad že by to nezvládl, protože nepozná jeho potřeby, ty zná přece nejlíp jen maminka. Sakra ženské, nebojte se toho, však on si chlap poradí a budete se divit, zvládne to levou zadní! Musíte je nechat si to zkusit!

Čtvrtý mýtus: Chlap se dítěti málo věnuje, moc si s ním nehraje

Nechceme se teď zastávat mužů, ale ve skutečnosti dělají, co mohou. Ono chodit do práce a poté pomáhat doma je zkrátka fuška. Tím, že budete chlapovi vyčítat že se málo věnuje dítěti si akorát zaděláte na tichou domácnost. A co si budeme, ale s miminkem si moc nepohrajete, zábava pro muže to začne být až tak s půl ročním dítětem.

Mýtů bychom tu mohli vyvracet do nekonečná, avšak tyto nám přišli nejvíce na místě.