Nejhezčí africké pláže – kde je najít a kdy na ně vyrazit

Rapidně se zhoršující počasí, které nastává od září do prosince, stále více z nás vyhání mimo Českou kotlinu do příznivějších krajů, které jsou teplejší a hezčí. Exotická dovolená se vyplatí hlavně v těchto zimních měsících, kdy je u nás zima, brzy se smráká, a navíc panuje venku sychravé a nevlídné počasí.

Ovšem kdo chce na takovou dovolenou vyrazit, musí plánovat s velkým předstihem – na těchto plážích vám však bude připadat, že léto nikdy neskončilo. Objevte ty nejkrásnější z nic a naplánujte si svou exotickou dovolenou s předstihem.

1.       Mauricius
Ostrov Mauricius patří k jedněm z nejnavštěvovanějších vůbec. A právě mezi říjnem a prosincem je nejlepší sem jet. Vyhněte se měsícům letním, to tady panuje období dešťů, naopak uděláte nejlépe, když místní vody navštívíte právě v době, kdy je u nás sychravo a zima. Měsíc listopad je pak ideální dobou, kdy vyrazit. Ovšem není na škodu zde strávit například Vánoce – na tento zážitek nikdy nezapomenete. Ostrov je v květu, všechno je barevné a nachází se zde tolik barev a vůní, že tomu neuvěříte.

2.       Seychelly
Vydejte se na tyto ostrovy v prosinci. Proč? Protože právě to je doba, kdy můžete o ceny s hoteliéry smlouvat. Většinou jsou zde ceny o něco nižší než normálně, protože už v lednu začíná období dešťů a cyklonů.

3.       Keňa
To není jenom safari a divoká příroda, ale také překrásné bílé pláže. Ovšem dejte si pozor. Na některých místech v Keni se stává, že moře při odlivu ustupuje i stovky metrů od pláže.

4.       Egypt
Vydejte se nikoli ke Středozemnímu moři, jako skoro každý Čech v létě, ale vydejte se k moři Rudému. Naleznete tady nejenom nejlevnější ubytování z předchozích nabídek, ale také mnoho druhů sportovního vyžití. Ale dejte si pozor na hotely. Ne vždy je pětihvězdičkový hotel skutečně pětihvězdičkový, nebo alespoň ne na evropské poměry.