Hypotéční úvěry jen pro ty, co na to mají

Česká národní banka je poslední dobou velkým přeborníkem na stanovení omezení, jak poskytnout klientům hypotéku nebo půjčku na vlastní bydlení. K dosud platnému a zaběhlému limitu, že nepůjčí celou částku, ale jen a pouze do výše 80 % zastavené nemovitosti, se přidává další podmínka. Celkový dluh a i ten, který má již žadatel někde uzavřený nesmí překročit devítinásobek jeho čistého příjmu. Na splátky by ale zároveň nemělo jít více, než 45 % příjmů. To ovšem není vše. Další omezení je v případě toho, že by si banka nepřála, aby v našem případě fungovat takzvaný souběh úvěrů. To znamená, že chybějící částku doplníme zkrátka čerpáním jiného úvěru. Takže to vypadá na pěknou papírovou válku a dokazování, jak, co, kde a kdo ví jakých dalších omezení. Je pak možné, že si úvěr budou moci vzít bez problémů ti, co mají našetřené svoje peníze a nikde žádný závazek? Nechme se překvapit, co dalšího nás může ještě potkat.

dolary

Pravidla a omezení mají snad jen smysl pro banku

  • Snaží se přimět lidi více šetřit nebo spořit, tím by údajně banky mohly dosáhnout k větší stabilitě, než je doposud.
  • Vychází z jasných propočtů, že pokud bude klient schopný naspořit alespoň pětinu hodnoty nemovitosti, tak bude schopen poctivě splácet až do konce smluvní doby.
  • Banka samozřejmě získá takovýmto přístupem i větší návratnost v případě, že by klient nesplácel a banka bude muset nesplacenou nemovitost prodat pod původní pořizovací cenou.
  • Různé kontroly registru dlužníků, bonity klienta, potvrzení příjmů a razítko zaměstnavatele a kdo ví co ještě. Každý papír prodlužuje jen dobu čekání na schválení nebo zamítnutí.

prasátko

Konečně je tu někdo jiný

Ačkoliv se jedná o nebankovní společnosti, mají více možností, jak vyjít vstříc. Zároveň úplně jiné podmínky a požadavky, což můžete posoudit sami, https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/nebankovni-hypoteky-slapou-bankam-na-paty/ jsou naprosto důkazem. Konečně mají šanci i podnikatelé, kteří díky omezení nemají v podstatě snad nárok na nic. Zkuste se nezávazně optat a zcela upřímně je škoda nevyužít pomocnou ruku.