7
Led
Off

Hypotéční úvěry jen pro ty, co na to mají

Česká národní banka je poslední dobou velkým přeborníkem na stanovení omezení, jak poskytnout klientům hypotéku nebo půjčku na vlastní bydlení. K dosud platnému a zaběhlému limitu, že nepůjčí celou částku, ale jen a pouze do výše 80 % zastavené nemovitosti, se přidává další podmínka. Celkový dluh a i ten, který má již žadatel někde uzavřený nesmí překročit devítinásobek jeho čistého příjmu. Na splátky by ale zároveň nemělo jít více, než 45 % příjmů. To ovšem není vše. Další omezení je v případě toho, že by si banka nepřála, aby v našem případě fungovat takzvaný souběh úvěrů. To znamená, že chybějící částku doplníme zkrátka čerpáním jiného úvěru. Takže to vypadá na pěknou papírovou válku a dokazování, jak, co, kde a kdo ví jakých dalších omezení. Je pak možné, že si úvěr budou moci vzít bez problémů ti, co mají našetřené svoje peníze a nikde žádný závazek? Nechme se překvapit, co dalšího nás může ještě potkat.

dolary

Pravidla a omezení mají snad jen smysl pro banku

  • Snaží se přimět lidi více šetřit nebo spořit, tím by údajně banky mohly dosáhnout k větší stabilitě, než je doposud.
  • Vychází z jasných propočtů, že pokud bude klient schopný naspořit alespoň pětinu hodnoty nemovitosti, tak bude schopen poctivě splácet až do konce smluvní doby.
  • Banka samozřejmě získá takovýmto přístupem i větší návratnost v případě, že by klient nesplácel a banka bude muset nesplacenou nemovitost prodat pod původní pořizovací cenou.
  • Různé kontroly registru dlužníků, bonity klienta, potvrzení příjmů a razítko zaměstnavatele a kdo ví co ještě. Každý papír prodlužuje jen dobu čekání na schválení nebo zamítnutí.

prasátko

Konečně je tu někdo jiný

Ačkoliv se jedná o nebankovní společnosti, mají více možností, jak vyjít vstříc. Zároveň úplně jiné podmínky a požadavky, což můžete posoudit sami, https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/nebankovni-hypoteky-slapou-bankam-na-paty/ jsou naprosto důkazem. Konečně mají šanci i podnikatelé, kteří díky omezení nemají v podstatě snad nárok na nic. Zkuste se nezávazně optat a zcela upřímně je škoda nevyužít pomocnou ruku.