Ozdobte si tělo

Nezáleží na věku ani pohlaví. Dnes si každý může ozdobit kůži obrázkem, důležitým datem nebo spontánní malůvkou. Ať už jste zastáncem tetování nebo ne, musíte uznat, že má něco do sebe. V každém větším městě můžete narazit na salón, kde vám vytvoří dílo podle vašich představ.Ozdoba nebo způsob života

Na co se připravit

Spousta lidí vnímá tetování za neuvěřitelně bolestivý proces, při kterém vám kůží tancuje nespočet jehel. Ano, jsou místa, kde tetování bolí víc. Proto musíte polohu vašeho motivu vymyslet s rozvahou. Existují ale také místa, kde pomalu nezaregistrujete sebemenší náznak bolesti. U každého je to velice individuální, může se stát, že zrovna vás to bolet nebude.
Dalším faktorem je cena. V každém salónu se ceny pohybují trochu jinak, to vše si ovšem můžete zjistit na webových stránkách. Nebuďte ale překvapení, že za obrázek o velikosti pětikoruny zaplatíte pomalu stejně jako u půlky rukávu. Musíte brát v potaz čas strávený nad prací, sterilním náčiním a inkoustem, který, pokud je kvalitní bývá dražší.

Co si nechat vytetovat

Snažte se vyhnout jménům vašich drahých poloviček vytetovaných přes celá záda apod. Může se stát, že za pár let to již nebude aktuální a váš nový miláček se bude jistě ptát, co vás to napadlo. Pokud přece chcete dokázat vzájemnou lásku svému partnerovi, vyberte si místo, kde nebude příliš nápadné. Záleží také na tom, kde pracujete. Ruce jsou na mnoha pozicích velmi důležité a jestli toužíte po ozdobě na zápěstí, budete muset nosit košile s dlouhými rukávy.
Snažte se popřemýšlet nad významem. Neunáhlujte se a vše si pečlivě promyslete.Strojkem nebo handpoke

Péče

Jak o něj pečovat? V salónu vás tatér seznámí s dobou hojení a postupem, jak se o nový přírůstek starat. Několik dní je třeba mít tetování zabalené. Důležité je také hodně mazat a dodržovat hygienu. Přes léto nezapomeňte aplikovat speciální opalovací krém, který zabrání blednutí či zelenání inkoustu.
Na závěr se nenechte odradit. Jistě se setkáte se členy rodiny, kteří toto zkrášlování neschvalují a budou se vás snažit různými způsoby odradit. Jste-li pevně rozhodnuti, stůjte si za svým. V dnešní době existuje spousta prostředků, jak tetování, popřípadě schovat a tím si zachovat klid.