Proč mužům vypadávají vlasy a jak se vyrovnat s pleší?

Ztrácíte vlasy, plešatíte a nedokážete se s tím vyrovnat? U mužů může docházet k padání vlasů a plešatění z různých důvodů. Co s tím dělat? 

Proč mužům vypadávají vlasy a jak se vyrovnat s pleší? 

Ne všichni muži se dobře vyrovnávají se ztrátou vlasů, zejména pak, když začnou plešatět ještě v nízkém věku. U některých mužů totiž dochází ke ztrátě vlasů již kolem dvacátého roku života, což je jistě hodně brzy. Pak nejčastěji plešatí třicátníci nebo čtyřicátníci, jenže na vině může být více faktorů. Úplně nejčastěji je to vinou genetiky, tedy pokud otec muže měl vlasů málo, měl je řídké a brzy o své vlasy přišel úplně, jeho potomek na tom bude nejspíše úplně stejně. Má cenu to schovávat a může vám ještě něco vlasy zachránit? 

ztráta vlasů

Genetika, stres ale i nedostatek vitamínů 

Nejen genetické předpoklady ale způsobují ztrátu vlasů u mužů. Pokud se bojíte o své vlasy, vyhýbejte se stresu a snažte se jíst zdravě a dbejte na přísun potřebných vitamínů a minerálů. Někdy ale přírodu nejde oklamat ani takhle, na padání vlasů mohou mít vliv i operace, nemoci nebo pak užívání některých léků. Co se týče potřebných vitamínů, růst vlasů podporují vitamíny B,C a také E. Z minerálních látek dbejte na přísun zinku, mědi a železa. Snažte se odpočívat, sportovat a vyhýbat se nepříjemným a stresovým situacím. Tohle všechno udělá velké divy. Brát můžete i doplňky stravy, existují pak i různé šampóny, které vlasy ochrání a zároveň působí preventivně proti jejich vypadávání. 

plešatý muž

Když už je nejhůř 

Všichni ale víme, nic není stoprocentní a někdy prostě nepomůže nic, vlasy vypadají a pak mají muži jen dvě možnosti. Mohou se smířit se svou plešatostí, no holou hlavu se dá i navyknout, ale jsou tu i jiné možnosti. Prodávají se spreje, díky nim si můžete vlasy v podstatě na hlavu nastříkat, ale jde jen o dočasné řešení. Pokud se nechcete se svou plešatostí ale za žádnou cenu smířit, pomůže vám asi už jen nastřelení vlasů. Pořád je to lepší, jako nosit nejrůznější příčesky. 

Ale i plešatí muži mohou být sexy, možná, že se to i vy naučíte nosit s hrdostí.