Sklenice na klíčení vám postačí k bohaté úrodě výhonků

Je vám líto, že nemáte ani malou zahrádku, ani balkón, kde byste si mohli vypěstovat alespoň pár kousků vlastní zeleniny? Nicméně ani v takovém případě nejste zcela ztraceni. Sklízet bohatou úrodu můžete i z okenního parapetu. Stačí, když si na něm vyhradíte kousek místa pro sklenici na klíčení semínek, kde si vypěstujete úrodu křupavých výhonků rostlin plnou cenných vitamínů, minerálů a enzymů. Svůj jídelníček tak můžete obohatit i v případě, kdy nevlastníte ani kousek půdy. Navíc vypěstovat úrodu klíčků je snadné, rychlé a levné, takže na vašem stole nebude v žádném ročním období chybět čerstvá zelenina.

rozvoj

Jestliže vás taková možnost zaujala a chystáte se do tohoto stále více populárního způsobu zahradničení pustit, měli byste si mimo vhodné nádoby na klíčení opatřit také semínka na klíčení.

Existuje mnoho druhů rostlin, které jsou k takovému pěstování ideální. Zakoupíte je jak v běžných zahradnických potřebách, tak ve specializovaných obchodech, třeba na internetu. Nebudou vás stát více než pár korun, nicméně při jejich pořízení byste měli vždy dbát na to, aby se jednalo o kvalitní, chemicky neošetřená semena, neboť v opačném případě by vás namísto injekce zdraví čekala cesta na pohotovost. Především v běžných zahradnických prodejnách bývají semena často namořena, proto byste si tuto skutečnost měli vždy pečlivě ověřit.

polévka

Zakoupená semínka poté stačí na několik hodin ponořit do vody tak, aby je vodní hladina přesahovala. V průběhu této doby nabobtnají a nastartují proces klíčení. Po nabobtnání vodu slijte a semínka udržujte ve vlhkém a teplém prostředí na světlém místě. Již brzy se objeví první výhonky. Jakmile nasadí první lísky a jejich velikost bude přiměřená, můžete sklízet svou první úrodu. Tu snadno využijete v kuchyni, případně ji můžete až na několik dní uskladnit v lednici.