Jaké výhody má virtuální sídlo Ostrava

Každý podnikatel ví, jak důležitá je volba firemního sídla. Proto také mnoho z nich tráví mnoho hodin hledáním té perfektní nemovitosti, kterou je možné koupit či si ji k tomuto účelu pronajmout. Obojí však stojí peníze, a těch zvláště v začátku není nikdy dost.

I to je důvod, proč se velká část malých podnikatelů, kteří prakticky pracují z domova, rozhodne pro levnější variantu, tedy mít své sídlo firmy ve virtuální podobě. To však navzdory názvu neznamená, že jej bude mít na internetu, například jako webovou stránku. Zákon totiž požaduje fyzickou adresu.

typické sídlo firmy

Zde se tedy jedná o jakési proxy sídlo, na které nám bude zasílána firemní pošta a kde budeme moci pořádat schůzky a jednání, avšak které po většinu doby nebudeme nijak využívat. Jak již bylo řečeno, jedná se o levnější možnost než klasická koupě či pronájem, avšak zároveň máme také jistotu, že bude v reprezentativní lokalitě.

Je jasné, že na tuto službu narazíme v mnoha městech. A jednou z těch oblíbených, zvláště mezi Moravany, je virtuální sídlo Ostrava https://kancelar29.cz/virtualni-kancelar-sidlo-firmy-ostrava/. Ačkoliv totiž není ani zdaleka tak populární jako Brno či dokonce Praha, stále se jedná o poměrně známé město. Díky tomu budou mít potenciální obchodní partneři představu, kde se daná firma nachází a jaký je asi její dosah.

náměstí v Ostravě

Cenu samozřejmě také nelze podcenit. Platí zde totiž přímá úměra, že čím známější dané místo je, tím dražší je zřízení virtuálního sídla v něm. Pro Ostravu to znamená, že se jedná o levnější variantu než již zmíněná Praha či Brno. Díky tomu si jej může dovolit mnohem více lidí. Zde je však nutné si uvědomit, že jej bude nutné pravidelně navštěvovat, již jen kvůli přebírání pošty. Pokud tedy bydlíte na druhém konci republiky, náklady na dopravu značně přebijí peníze ušetření vybráním Ostravy a nikoliv Prahy. Je proto dobré skutečně přemýšlet, zda je to pro nás opravdu ta nejlepší volba. I když totiž plánujeme podnikat z domova, stále jej budeme využívat. Proto by pro nás mělo být snadno dostupné. Jen tak skutečně ušetříme.