Elektrické čištění koberců

Je zcela jedno, zda naše koberce doslova září skvrnami od zmrzliny až po všelijaké stopy domácích mazlíčků. Faktem je, že takový koberec nekupujeme často. Přece jen je to doplněk do bytu, který nestojí pár korun. A pokud se jedná o koberce s delším vlasem nebo ty tkané perské, tak je cena mnohdy skutečně vysoká. Většinou proto hledáme jiné řešení, což může být právě čištění. Ručním způsobem se v podstatě jedná o velmi namáhavou práci a konec čištění je většinou v nedohlednu. Proto jsou na trhu i jiné praktické pomůcky, které zaručí perfektní výsledek.
červená pohovka
Jak začít
Stačí si jednoduše pořídit to nejdůležitější. Ano, máme na mysli především elektrický čistič a zároveň také šampon na koberce případné odstraňovače skvrn. Tyto prostředky jsou nezbytné a používají se jak na koberce, tak i na čalounění. Elektrický čistič je vlastně takový dokonalý vysavač. Je na profesionální úrovni a jeho výkon vede opravdu k úžasu.
 čištění koberců
 Princip
Funkce je založena na vodním filtru. A kromě samotného čištění koberců, luxování, umývání podlah umí také zničit většinu roztočů a bakterií. Hloubkové čištění, tedy tepování koberců zajišťuje první krok základní nástřik vodou, který je následně důkladně odsán. Ta věčná špína, které jsme se tolik chtěli zbavit je i se skvrnami lehce odstraněna. Bez větší námahy nám tento elektrický „tepovač“ pomůže ke krásnému a čistému prostředí.
 
Elektrický „expert“ můžeme využít takřka na cokoliv:
·         na koberce a čalounění
·         na čištění interiérů automobilů
·         na podlahy včetně linolea
 vysavač na vodu
Z finanční stránky je to bohužel pořízení náročnější. Avšak investice se jistě vyplatí. Tento elektrický vysavač je dokonce vhodný na suché vysávání, takže ho využijeme během celého roku.  Cena se odvíjí od typu a s tím spojeného výkonu. Pohybuje se zhruba od 8000 Kč. Výhodné je zakoupení přes internetové eshopy, kde jsou podstatně nižší ceny proti kamenným obchodům.