Jak neztratit motivaci do cvičení?

Sledujte svůj progres

Během cvičení byste se neměli ubírat pouze na výsledky, ale nezpochybnitelný fakt je, že pokud je vidíme, dodá nám to další motivaci a chuť do cvičení. Cvičíme totiž za nějakým cílem, ať už vizuálním, zdravotním nebo třeba i psychickým. Proto si všímejte rozdílů, kterých jste díky cvičení dosáhli a nestyďte se mít dobrý pocit. Dokázali jste to přece vy. Může to být úbytek váhy, nárůst svalů, zlepšení fyzické kondice, zlepšení pohyblivosti či flexibility, nebo třeba úbytek tělesného tuku, který vám změří speciální váha či ve výživových centrech.

cvičení

Pocit během a po cvičení

Pokud se vám nebude chtít cvičit, zkuste se rozvzpomenout, jak skvělý pocit jste měli během, a hlavně po fyzické aktivitě. Je pravda, že ti méně trénovaní z nás během cvičení často mají pocit, že nemohou popadnout dech a už více nezvládnou. Ale pokud cvičení dokončíte, mozek vás odmění pořádnou dávkou serotoninu, který se jinak nazývá hormon štěstí. Tento blažený pocit můžete zažívat po každém cvičení, a navíc děláte něco pro své zdraví. Zacvičte si a očekávejte, jak vás váš mozek odmění.

Nechtějte všechno hned

Ke ztrátě motivace často dochází, pokud očekáváte výsledky hned. Ale vaše tělo potřebuje čas, aby vstřebalo, že se má začít měnit. Ve snaze co nejrychleji mít vytoužené výsledky lidé často přepálí začátek, snaží se podávat nesmyslně vysoké výkony a tím se připraví o veškerou radost z cvičení. Pokud nejste trénovaní, náročnější cvičení ze začátku nezvládnete tak, jako vrcholový sportovec. Tělo se vám pak může odměnit velkou únavou, bolestí svalů a v nejhorším případě i nějakým zraněním. Začněte pozvolna, a uvidíte, že tím rychleji uvidíte výsledky. 

posilování

Hudba

Všimněte si, kolik sportovců potkáte na veřejných sportovištích či ve fitness centrech se sluchátky v uších. I když je spoustu lidí, kteří jsou jejich odpůrci, naopak velká spousta bez nich při cvičení nedá ránu. I hudba vám může způsobit produkci serotoninu a ve spojitosti se cvičením zažijete pocit nadšení. Správný výběr hudby vás může správně nakopnout a pomoci vám k lepším výkonům.