Rozvedení pitné vody

Rozvedení pitné vody

Fungující systém

To, aby nám doma tekla po otočení kohoutku pitná voda je základ civilizovaného bydlení, přičemž nemovitost k bydlení bez ní by si dnes jen tak někdo nekoupil. Stará se nám o ni vodárna, která ji bere z určitého vodního zdroje, kontroluje ji, upravuje a následně posílá do sítě. Na tu jsou právě napojeny nemovitosti v dané lokalitě. My podle spotřebovaného množství platíme účet. K tomu, aby nám všechno správně fungovalo, tak potřebujeme dobré rozvody.

Pitná voda

Začíná to u přípojky a následně potřebujeme systém, který jej rozvede na všechny potřebná místa. Aby se sem voda dostala, tak systém je pod určitým tlakem. Proto musí být naše rozvody dobře těsné, protože voda unikne i malou škvírou a potom by nám stříkala všude do okolí. Pro rozvody se dnes hojně využívá plastový materiál, protože má pro tohle využití dobrou životnost a nestojí spoustu peněz. Zapojení by měl provádět instalatér, aby vše bylo v naprostém pořádku.

Unikající voda

Když se nám třeba rozpadne kartuš v baterii kohoutku a po zvednutí páky nám začne všude stříkat voda, tak bychom měli vědět, jak se zachovat. Nejlepší je pokusit se vodu nasměrovat do umyvadla a utíkat zavřít uzávěr vody. Mnohem více zákeřné je, když nám praskne potrubí třeba v koupelně ve zdi. Můžeme to poznat prosakováním, jenž může být pomalé, ale stejně je to velký problém, protože dost škodí zdivu a celkově nemovitosti.

Práce instalatéra

Dříve taková oprava vyžadovala vybourat dost velký kus zdiva, aby se našlo postižené místo. Dnes mají odborníci speciální vybavení pro detekci úniku vody, takže místo lokalizují s vysokou přesností. Při opravě už jdou na jisto, a proto je stavební náročnost mnohem menší, čímž se také sníží cena za celkovou opravu. Instalatéři se ve svém oboru opravdu vyznají, takže oprava bude provedena pořádně, aby Vás problém znovu netrápil.