Oscarový herec Tom Hanks jako spisovatel

O tom, že Tom Hanks patří mezi nejlepší herce své generace, není pochyb. Celý svět ho zná z  řad filmů a nezáleží na tom, zda se se objevuje v komedii nebo má za úkol hrát vážné situace. Hanks si poradí s každou rolí a filmová postava pod jeho vedením ožívá a stává se naprosto nezapomenutelnou. Dokázal však, že kromě v herectví vyniká i v dalších oblastech. V roce 2018 totiž vydal svou první knihu s názvem Neobvyklý typ.
hodně retro věcí
Tom Hanks začal k herectví přicházet již na střední škole, kde se účastnil různých divadelních představení. Následně pokračoval ve studiu herectví a postupem času se začal pohybovat v tomto oboru čím dál aktivněji a pomalu ale jistě dosahoval slávy. Dnes se nenajde snad nikdo, kdo by jméno zmiňovaného držitele Oscara neznal. Zazářil v nespočtu filmů a mezi ty nejslavnější patří Philadephia, Forrest Gump nebo Šifra mistra Leonarda. Při vzpomínce na některé ze jmenovaných dramat se nám jistě vybaví právě Hanks.
Od roku 2015 se začal kromě herectví věnovat i psaní a loni byla jeho kniha konečně vypuštěna do světa literatury. Jedná se o soubor sedmnácti povídek, každá má vlastní příběh a děj se odehrává na úplně jiných místech v rozdílné době. To je právě na jednotlivých povídkách nejpozoruhodnější.
Hanks nezapomněl ani na postavy objevující se v jeho knize a během psaní knihy si dal velice záležet s jejich tvorbou. Každá z nich má důkladně propracovanou charakteristiku, což jistě nebylo nejsnazší v tak krátkém rozsahu. Díky tomu se však čtenář do každého příběhu okamžitě ponoří a dokáže se s postavami sžít.
Zajímavostí je, že v téměř každé povídce se objevuje psací stroj, nebo se o něm alespoň hovoří. Autor tím chtěl zřejmě upozornit na svou lásku k předchůdcům moderních počítačů. Dokonce sám prohlásil, že každou z povídek napsal na jiném psacím stroji, které vlastní. Je totiž jejich vášnivým sběratelem.
 relaxace s knihou
Příběhy jsou, stejně jako filmy, ve kterých si Hanks střihl roli, nejrůznějších žánrů. Nečekejte příliš velkou akci, přece jen je tu řeč o oddechových povídkách a ne o detektivních románech. Knihu volte v případě, že toužíte po chvíli klidu a oddechu, ovšem rozhodně to není žádná nuda! Některé z povídek vás rozesmějí, u jiných budete dojetím sahat po kapesníku. Uvidíte, že po dočtení nebudete litovat.
Tom Hanks dokázal, že hravě zvládne hrát ve filmech jako psát knihy. Můžeme doufat, že v obou oblastech bude nadále pokračovat a brzy nás překvapí další knihou.