Alternativa klasického bydlení, kterou si zamilujete

Klasickým cihlovým domům už dávno odzvonilo. Jejich výstavba je zdlouhavá a finančně náročná. I z tohoto důvodu řada lidí volí nejrůznější alternativy, které dokáží cihlovou stavbu nahradit, a přesto nabízí stejný komfort a pohodlí. Jde to vůbec?

mobilní dům

Jednou z alternativ je i mobilheim, který je určen k celoročnímu obývání. Většina z nás si možná pod tímto slovem představí obytný vůz, který je možné využít na delší dovolenou, opak je ale pravdou. Mobilheimy původně pochází z Ameriky, kde si je místní obyvatelé oblíbili natolik, že s nimi pravidelně podnikali dlouhé cesty za prací po celém území USA. Za pár let se jejich účel diametrálně změnil a lidé je začali používat k rekreačním účelům. Postupem času se tak rozšířily do celého světa a my jejich praktičnost můžeme obdivovat na celém světě.

lidé v autě

Technologie tohoto typu bydlení o poznání pokročila a tak nikoho z vás asi nepřekvapí, že mobilheimy se postupem času vyvinuly v praktický a celoroční způsob bydlení. Výstavba běžného cihlového domu je finančně velmi náročná a zdlouhavá. Tyto modulární objekty představují alternativu, která je umístěna na místo určení během několika týdnů. Jelikož se navíc jedná o mobilní objekt, není zapotřebí stavební povolení, jako u běžné stavby. Jeho získání se mnohdy protáhne na několik měsíců a zbytečně se tak prodlouží doba plánování po realizaci stavby.

Bydlení hned a bez čekání nebo zbytečně vynaložených úspor

Mobilní domy jsou velmi variabilní a jejich dispozici si do jisté míry můžete upravit dle svých potřeb. Dle způsobu využívání, je možné objekt využívat k rekreačnímu, sezónnímu nebo celoročnímu obývání. Vždy záleží na samotném zákazníkovi, jak chce objekt využívat. Mnoho lidí také tento typ staveb volí k podnikatelským záměrům nebo jako funkční zázemí na svých zahradách. Jedná se tedy o variabilní stavbu, která je vhodná na nejrůznějším účelům.