Chcete krásné vlasy? Návod, jak na ně

Rozčesávání

Vlasy vždy rozčesávejte s klidem a postupně od spoda nahoru. Na trhu existují kartáče, které jsou určené přímo k rozčesávání. Nejlepší je tedy začít rozčesávat tímto kartáčem a poté normálním hřebenem.
kadeřnice při stříhání

Mytí

Při mytí pokožku a vlasy nedrhněte, silou. Používejte pouze Vaše prsty k promasírování hlavy a tím pádem i mytí. Myjte je pouze u hlavy ne v jejich délce. Přípravky, které jsou vhodné, aby nezatěžovaly vlasy, jsou ty bez silikonů a parabenů. V obchodech jich je v dnešní době hodně a máte tedy z čeho vybírat. Nakonec použijte masku, nebo balzám. Při vysoušení nechte vlasy volně uschnout, nedrhněte je ručníkem.

Vysoušení, vysoké teploty

Vlasům neprospívají vysoké teploty. Pokud tedy můžete, snažte se co nejméně fénovat. Pokud ráda používáte často žehličku, snažte se to omezit, případně používejte ochranné prostředky, před vysokými teplotami. To samé platí pro práci s kulmou.

Vyvážená strava

Na vašich vlasech se odráží i to, jak se stravujete a jaký žijete život. Pokud Vaše strava neobsahuje potřebné vitamíny a nejíte přes den ovoce, zeleninu a celkově nemáte vyváženou stravu, později se to ukáže na Vašich vlasech. Snažte se tedy jíst zdravě a mít potřebné vitamíny z jídla.

Doplňky stravy

Pokud jíte správně a i tak Vaše vlasy nevypadají nejlépe, zkuste koupit doplňky stravy ve formě tablet. Na tyto doplňky se můžete zeptat v lékárně. Najdete je také v drogeriích, kde Vám jistě s výběrem poradí.

Úpravy

Snažte se vlasy nezatěžovat různými stylingovými přípravky jako je lak na vlasy, nebo gel. Jestliže tyto přípravky chcete použít, využijte co nejmenší potřebné množství.
šampony a kondicionéry

Stříhání

Vaše hříva každý měsíc poporoste o 1 až 2cm. Pokud Vaše konečky nevypadají nejlépe, snažte se je pravidelně stříhat. Další možností je svěřit se do rukou kadeřnice. Ta bude nejlépe vědět, jak Vaše vlasy oživit a napravit.