Jak prodat auto do výkupu

Na rozdíl od domu, či šperků, je automobil věcí spotřební. Používáme jej nějakou dobu, a pak se jej obvykle zbavíme. Někomu automobil slouží dokud jezdí, a poté jej odveze na sešrotování. Jiný mění automobily co pár let, vždy za lepší kousek, nebo podle různých potřeb. Důvod pro prodej automobilu může být i ten, že jsme jej například zdědili, a pouze nám zabírá místo v garáži, či už nechceme platit pojištění a údržbu vozu, který stejně neužíváme. Chceme-li se pak automobilu zbavit rychle, a dostat peníze na ruku, ideální volbou jsou výkupy automobilů.

červený kabriolet

Jaké vozidlo můžete do výkupu nabídnout?

Do výkupu můžete nabídnout téměř jakékoliv vozidlo. Motocykl, osobní vůz, dodávku, karavan, veterána, nebo dokonce i stroje a techniku.

Jak zjistím, kolik za vozidlo dostanu?

Předběžné ocenění lze udělat i online, tedy jednoduše. Najedete na stránky výkupu automobilů, a zadáte parametry vašeho vozidla. Značku, model, rok výroby, výkon motoru v kilowatech, stav najetých kilometrů, druh paliva. Přidáte pár fotografií, své kontaktní údaje, a necháte si cenu vypočítat. Ta se pak sice může trochu lišit po osobní prohlídce, a to dle stavu automobilu, ale předběžně víte, jak na tom jste.

tachometr v autě

Kde vozidlo k výkupu předám?

Na ideální možnosti se po telefonu domluvíte přímo s pracovníkem výkupu. Pokud je vozidlo z nějakého důvodu nepojízdné (nemá stk, je to veterán), není problém. Někdo z výkupu jej vyzvedne u vás doma. Peníze pak dostáváte rovnou na ruku.

Lze do výkupu prodat automobil, který je vázán leasingem?

Ano, výkup za vás zaplatí leasing, a zbaví vás tak povinnosti splácet.

Papírování

O veškeré papírování spojené s odkupem automobilu se postarají pracovníci výkupu. Připraví a vás smlouvu, převedou automobil v registru, a vše ostatní. Vy budete potřebovat pouze doklad totožnosti, velký a malý technický průkaz, a úředně ověřenou plnou moc ke změně vlastníka.