Jak zabavit naše dítka?

V našem článku se dočtete několika zajímavých tipů, jak trávit čas s Vašimi dětmi. Vybrali jsme takové aktivity, které budou zábavné jak pro Vaše děti, tak pro Vás. S dětmi je důležité si čas organizovat a plánovat různé aktivity. Děti si přejí být zabavené a touží po nových zážitcích.
Rodiče často přemýšlí, jak své děti zabavit a jaký program jim přichystat. Rozlišujeme aktivity, které se dají provozovat v letních dnech a ty, které se dají provozovat v zimních měsících.
skleněné kuličky

Jaro a léto

 
Ve slunečných dnech je potřeba využít krásného počasí a měli bychom co nejvíce času trávit na čerstvém vzduchu. Jaké aktivity bychom Vám doporučili?
·         výlety (choďte, přibližte se Vašemu cíli vlakem, autobusem a udělejte si pořádný turistický výlet uzpůsobený možnostem a schopnostem Vašeho dítěte)
·         ZOO, zvířecí farmy, zvířecí parky, statky (děti by měly být v kontaktu se zvířaty, měly by se naučit ke zvířatům chovat a starat se o ně, tyto farmy nám s tím mohou pomoct)
·         koupaliště, přírodní koupání (v létě zkuste co nejvíce času trávit i u vody, dítě potřebuje s vodou získat jistotu, nemít z ní strach a hlavně se musí naučit u ní trávit bezpečně čas)
·         parky, hřiště (obejděte si nejznámější parky a hřiště ve Vašem okolí (narazíte na krásná a zajímavá místa)

Podzim a zima

 
V chladnějších dnech nebudete moct venku trávit tolik času, ale i tak doporučujeme každodenní procházku. Na podzim jsou krásné procházky do parků, kde budete sbírat listy, kaštany a užívat si přírody. V zimě zase využijte každého sněhu, stavte sněhuláky, zasáňkujte si a odstartujte pořádnou koulovačku.
plavání s brýlemi
Jaké další aktivity můžeme v zimě provozovat?
·         kina, divadla, výstavy (berte děti za kulturou)
·         lední bruslení (naučte už od mala Vaše dítě bruslit)
·         dětská centra (navštěvujte herničky ve Vašem okolí)
·         tvořící workshopy (udělejte si se svým dítětem krásný den a vyrobte si například vlastní zdobené triko, aj.)
·         navštivte knihovnu
Možností, jak trávit čas s našimi dětmi, je mnoho, stačí si jen vybrat. Děti si zaslouží život bohatý na zážitky.