Jaký život můžete prožít v zateplené, celoročně obyvatelné mobilní dřevostavbě

Kdo se rozhodl žít v mobilní dřevostavbě, má před sebou obrovské pole možností, jak prožít tvořivý a plodný život. Tento typ objektu totiž umožňuje být více sám sebou, a posuďte sami, zda tomu tak doopravdy je:

Daleko do města – představte si situaci, že ráno usednete do auta a vydáte se do města na velký nákup. Postačí vám k tomu návštěva nákupního centra či hypermarketu, kde strávíte několik hodin. Až se budete vracet domů, vybavíte si, že jakmile nákup uklidíte, uvaříte si kávu, posadíte se venku na terase na zahradní židli, budete pozorovat kvetoucí rostliny na zahradě a vnímat ten božský klid. Odpočívat na vlastním pozemku v klidné lokalitě je tou největší devizou v současné stresující době.

ježek v trávě

Energeticky soběstační – největší výdaje z rodinného rozpočtu padnou každý měsíc na zálohy energií. Např. v bytě musíte pravidelně přispívat i bez ohledu na spotřebu energie na provoz plynárenských zařízení a elektrické rozvodné soustavy. Pokud zainvestujete do fotovoltaiky, ohřevu vody solárními kolektory, vaření na čistém propanu ze zásobní nádrže namísto zemního plynu, vytápění krbovými kamny a do vlastní studny, může být úspora energií a energetická soběstačnost značná.

Soběstační i co se týče ovoce a zeleniny – není nad to vypěstovat si na zahradě vlastní plodiny – to nepotřebuje žádný další komentář. Stačí vám k tomu pouze dostatečně velký pozemek a v případě celoroční zateplené mobilní dřevostavby to může být klidně i pozemek v rekreační oblasti. Až budete sklízet ze záhonu mrkev, cibuli, hrášek, rajčata, okurky a papriky a z ovocných stromů meruňky a jablka, uvědomíte si ty pravé životní hodnoty.

sekačka na trávu

Nízké náklady na údržbu – mobilní dřevostavby nevyžadují žádné vysoké investice do údržby, není nutné hradit tak vysoké částky, jaké musí platit majitelé bytů v bytových domech. Životnost mobilních dřevostaveb jde do desítek let a většinou postačí provádět běžné udržovací práce, jako je čištění okapů, oken a dveří, nátěry, výměny těsnění a další drobnosti, na něž vás výrobci mobilních domů upozorní.