Máte oblíbené roční období?

Žijeme v zeměpisné šířce, kde se střídají čtyři roční období. Všichni to známe, jaro, léto, podzim, zima. Naše skříně skrývají oblečení na horké léto, upršený podzim, ale i mrazivou zimu. Ve sklepě máme uskladněná kola vedle lyží, běžek a sáněk a dvakrát ročně poctivě přehazujeme pneumatiky naším autům. Ne každý má rád všechna období, ale na druhou stranu bychom asi nechtěli měnit s Afrikou, kde neví, co je sníh, nebo ze severskými zeměmi, kde je zima nebo ještě větší zima.

zima

Máte rádi jaro? Příroda konečně přestane být šedivá a začnou se objevovat první listy, první květy, a i když se rádi vymlouváme na jarní únavu, tak většina z nás začne mít mnohem lepší náladu, a tak jako v přírodě se všechno nalévá a pučí, tak i do nás se naleje nová energie a probouzíme se ze zimního spánku.

Máte rádi léto? Léto máme spojené s prázdninami a dovolenou, takže i když to nebude třeba vaše nejoblíbenější období, určitě nebude patřit k neoblíbenému. Letní teplé noci, grilovačka na zahradě, světlo do pozdních hodin. Hmm, už aby to bylo! Léto Promodarky.

léto

Máte rádi podzim? Pokud příroda umí kouzlit, tak největší kouzla provádí s barvami na podzim. Procházka listnatým lesem, padající listí, paprsky slunce, které už nepálí jako v létě, ale stále ještě příjemně hřeje. Srdce fotografů plesá, protože nejkrásnější fotky vznikají v tomto období.

Máte rádi zimu? Tady asi všichni odpovíme, že pokud ano, tak takovou tu Ladovskou, bílou, zasněženou a určitě ne, jen šedivou, inverzní, kdy naše nálada stejně jako teploměr klesá pod bod mrazu.

Díky střídání ročních období si více uvědomuje, jak ten čas letí. Říkáme si už aby bylo léto, a on je za chvíli podzim a zima. Ale pokud si najdeme v každém ročním období nějakou činnost, něco, co nás baví, tak nemusíme čekat jen na to naše oblíbené období, ale můžeme si užít celý rok.