Seznamte se se stretch folií

Znáte bublinkovou fólii? Pravděpodobně ano a s velkou pravděpodobností budete vědět, že se báječně hodí pro balení předmětů např. při stěhování, do kartonových krabic. Do fólie s bublinkami pohodlně zabalíte plasty, sklo, dřevo, kov, gumu a za jistých okolností i výrobky z papíru. Takto zabalené krabice pak mohou putovat ve stěhovacích vozech, aniž by se vašim věcem něco zlého přihodilo.

Co si však počít, pokud potřebujete přestěhovat i nábytek, domácí spotřebiče a další součásti bytového vybavení, když se do krabic nevejdou? Pokud máte k dispozici stretch folie GRANÁT transparentní 23µm 2pack.cz, bude to hračka.

krabice pro stěhování

Rozebíratelný nábytek

Nábytek, co se dá rozebrat, před stěhováním rozebírejte vždy, protože pokud by zůstal smontovaný, budou velmi trpět všechny spoje v průběhu transportu dynamickým namáháním. Zbytečně byste tím zkrátili jeho životnost. Demontované díly, jako jsou desky a šuplíky, pečlivě zabalte do stretch fólie, která je ochrání před poškrábáním.

přeprava nákladu na paletách

Nerozebíratelný nábytek

Podobně lze postupovat i zde. Každý nerozebíratelný nábytek můžete obalit více vrstvami stretch fólie a takto jej přestěhovat z místa na místo. Tenká fólie má tak úžasné vlastnosti, že zabezpečí i plastový nábytek, např. zahradní plastové židle před poničením. Do fólie lze balit i sklo např. z některého nábytku, a třeba i celé dveře se skleněnou výplní. A pokud stěhujete akvárium, tenká fólie jej také perfektně zabezpečí. Samozřejmě pamatujte na to, že fólie chrání pouze e povrch, a i když má jisté schopnosti pevnostní, musíte dbát o to, aby se např. sklo nerozbilo při nárazu nebo větším zatížení těžkými předměty.

Velké i malé spotřebiče

Do strečových fólií se mohou zabalit i veškeré domácí spotřebiče, jako je chladnička, pračka, kávovar, topinkovač, toustovač, sporák, varná deska, pečící trouba, mixér, kuchyňský robot atd. Hodí se i pro balení osvětlovací techniky, a to zejména ve spojení s bublinkovou fólií.