Vyzrajte na akné

Všichni si jistě dokážeme vybavit dny strávené před zrcadlem, kdy jsme se snažili silou vůle zbavit červených pupínků na tváři. Cítili jsme se nepřitažliví a bezradní. Za každou cenu jsme toužili po zázračném přípravku, který by nás těch příšerných boláků na tváři zbavil a my mohli zářit. Akné je naprosto přirozené a k dospívání prostě patří. Jsou za ním hormony a všemožné změny dějící se v našem těle. Žijeme v době, kdy se zejména mladí lidé přestávají za své pupínky stydět a je to dobře. Snad neexistuje člověk, který by alespoň jednou v životě nezaznamenal na své tváří onen „beďar“. Jsou ovšem situace, kdy i tento vřídek může symbolizovat rozsáhlejší problém, který se odehrává v našem těle. Nejdůležitější je přijít na to, co stojí za vyrážkou a začít danou věc řešit. Jistě víte, že se dá dle výskytu pupínků na tváří zjistit o co se jedná.Žena s pupínky
Pokud jde o záležitost hormonální, můžeme projevy minimalizovat antiseptickými přípravky z lékárny. Osvědčují se masti obsahující zinek, Tea Tree olej a produkty s kyselinou salicylovou. Pleť ovšem může být po jejich použití hodně vysušená a je třeba dbát na dostatečnou hydrataci.
Dále je třeba pít hodně čisté vody, dodržovat hygienu a dostatečně odpočívat.
Jedná-li se ovšem o nehormonální akné, je třeba změnit svůj jídelníček a poradit se s lékařem. Často se potýkáme s vyrážkou při stresu a problémech trávícího traktu. Omezte tedy kořeněná jídla a zařaďte do svého jídelníčku dostatek vlákniny a mléčných výrobků jako je například zákys či acidofilní mléko. Na trhu je k dostání spousta skvělých a účinných čajů, které čistí střeva a podporují proces trávení.
Velice oblíbeným produktem na boj pro akné je také řada Sébium od Biodermy. Kosmetický zákrokPyšní se spoustou pozitivních recenzí a dokáže se dokonale postarat o problematickou pleť. Není agresivní a díky jemným složkám čistí a zároveň pečuje.
Užíváte-li raději kosmetiku přírodní, skvělým pomocníkem je například výše zmíněný Tea Tree olej, který má antiseptické účinky a po aplikaci na postižené místo vše zahojí.
Prioritou je vyčistit své tělo od toxinů a nežádoucích látek, poté se můžeme vrhnout na nedokonalosti pleti.