Krémy na obličej, které fungují jako botox

Ať už je důvod jakýkoli, máme pro vás dobrou zprávu: tyto krémy fungují prakticky stejně! Jak je to možné? Pojďme si to vysvětlit.krém na obličej

Může krém na obličej působit jako botox?

Botox je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak vyhladit vrásky, ale ne všichni jsme na to připraveni. Někteří z nás se obávají nepřirozeného vzhledu, jiní se bojí myšlenky na injekční stříkačku. A to je místo, kde k záchraně přichází neurokosmetika, která účinně napodobuje působení botulotoxinu – bez potřeby stříkaček. Jak je to možné? To vše díky inovativním aktivním složkám, na nichž jsou založeny kosmetické přípravky typu „botox like“. Nemyslete si však, že se jedná o krém na základě botulotoxinu. Neurocosmetics nemají nic společného s klasickým botoxem, kromě jedné věci: jak vyhladit vrásky.

Krémy, které působí jako botox: co je v jejich složení?

Objeveno je stále více látek s botulotoxinovou aktivitou. Jednou z nejpopulárnějších je spilanthol, známý také jako „rostlinný botox “. Je to amid mastných kyselin. Spilanthol – stejně jako botox – potlačuje svalové křeče a uvolňuje jejich napětí, vyhlazuje vrásky na čele, kolem úst a kolem očí. Kromě toho má antiseptické a protizánětlivé účinky a poměrně vysokou penetraci pokožkou, díky níž působí nejen na povrchu.kosmetická maska
Ale to není jediná složka napodobující botox. Podobná funkce acetyl hexapeptid -3 (nebo -8), také známý patentovaný materiál se nazývá Argireline ®. Jde o peptid, který ve zjednodušeném smyslu představuje zkrácený řetězec botulotoxinu. Má vlastnosti uvolňující svaly a zabraňuje jejich smršťování, díky čemuž účinně snižuje viditelnost mimických vrásek. Kromě toho acetylhexapeptid stimuluje produkci kolagenu a pomáhá rovnoměrně distribuovat hladiny vlhkosti v pokožce, což dále ovlivňuje mladší vzhled.
Existuje také dimethylaminoethanol (zkráceně DMAE). Je to složka, která, stejně jako peptidy, má relaxační účinek na svaly a vylepšuje také tón pleti, čímž poskytuje jemný liftingový účinek. Není divu, že je běžnou součástí kosmetiky pro zralou pleť.